Galaxy Z Flip

Samsung’un şubat ayında düzenleyeceği etkinliğe sayılı günler kaldı. Ancak etkinlik tarihi gelmeden Samsung’un tanıtacağı tüm cihazlar sızdı. Samsung Galaxy S20 ailesinin detaylarını geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde sizlere aktarmıştık. Bu haberimizde Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonu hakkında yüzeysel bilgiler verebilmiştik. Şimdi ise cihazla ilgili daha detaylı bilgiler ortaya çıktı. Galaxy Z Flip modelinin her tarafını detaylıca gösteren görsellerin yanında cihazın teknik özellikleri de gün yüzüne çıktı.

Galaxy Z Flip tasarımıyla fark yaratacak

Deniz kabuğu şeklinde tasarımıyla Samsung’un ilk katlanabilir cihazından farklı bir görünüme sahip olan Galaxy Z Flip bu haliyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu zamana kadar gördüğümüz akıllı telefonların hiçbirine benzemiyor. Katlandığında küçük bir cihaza dönüşen telefon, açıldığında alışıldık boyutlarda bir akıllı telefon haline geliyor. Cihaz açık konumdayken kullanılabilir 6,7 inç boyutunda ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 22:9 oranında ve 2636×1080 piksel çözünürlüğünde olduğu belirtiliyor.  Özel tasarlanmış menteşe sistemiyle telefonun 70 ve 110 derece açılması mümkün oluyor. Telefonun dış kısmında 1.6 inç boyutunda ve 300×116 piksel çözünürlüğünde ekran bulunuyor. Bu ekrandan bildirimler kontrol edilebiliyor ve hava durumu ile saat bilgisi görülebiliyor.

Qualcomm Snapdragon 855+ işlemciden güç alan telefonda 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunacağı söyleniyor. MicroSD kart girişinin olmayacağı ileri sürülen telefonda 5G desteğinin de olmayacağı dile getiriliyor.

12 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 ana sensör ve 12 megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 122 derece görüş sunan geniş açılı sensörle kamera konusunda iddialı olacak cihazın ön kısmında ise otomatik odaklama özellikli 10 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerasının yer alacağı belirtiliyor. Galaxy Fold’daki gibi çift pille gelecek olan Galaxy Z Flip modelinin pil kapasitesi ise 3.300 mAh. Hızlı şarj desteği sunacak olan cihazın 15W hızlı şarj ve 9W kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı söyleniyor.

14 Şubat tarihinde Amerika’da satışa sunulması beklenen telefonun mor, altın ve gümüş renklerine sahip olacağı dile getiriliyor. Satış fiyatının ise 1.500 dolar seviyesinde olması öngörülüyor. Neredeyse her detayı gün yüzüne çıkan cihazla ilgili her şeyi 11 Şubat’ta öğrenebileceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz