Samsung

Görüntüleme sistemlerinde, evde gerçek anlamda çok boyutlu bir eğlence dünyası sunan büyük bir dönüşüm yaşanıyor.

Bugünün teknolojik mükemmelliğe erişmiş televizyonları ile gerçekliği tüm canlılığı ve renkleriyle izlemek çok kolay. Bu teknoloji harikaları yalnızca görsel içerikleri izleme ya da oyun oynama deneyimini değiştirmekle kalmıyor, 360 derece sinematografik deneyimi de dönüştürüyor. Ancak bir televizyon cihazı tüketicinin talep ettiği benzersiz, gelişmiş bir izleme deneyimi sunamadığında, en sevdiğimiz TV dizilerinin, filmlerin ya da oyunların, derinliği ve izleyeni içine alma potansiyeli de gerçekleşmemiş oluyor.Bu ise kendimizi en sevdiğimiz televizyon içeriklerine kaptırmamızı engellemekle kalmıyor, daha da önemlisi, televizyon endüstrisinde öncülüğü ile devrim yaratan markalara olan güvenimizi sarsıyor.
Televizyonlarda tüketicilerin yaşadığı sorunlardan biri de “ekran yanması” dediğimiz, “görüntü yapışması” şeklinde de tarif edilen “burn in”. Bu durum genellikle aynı görüntünün ya da manzaranın uzun süre ekranda kalması sonucunda yaşanıyor ve televizyon izleme deneyimini olumsuz etkiliyor. Ekran yanması bazen kendi kendine düzeliyor ama kimi zaman da kalıcı bir kusur olarak varlığını sürdürüyor.

Samsung ekran yanmasının televizyon izlemede yarattığı olumsuzluğu çok iyi biliyor. En sevdiğiniz programı izlerken ya da oyun oynarken ekran yanması durumu gerçekleştiğinde görüntünün yapışması izleme kalitesini büyük ölçüde zedeliyor. Her ne kadar ekran yanması ya da görüntü yapışması geçmişte plazma televizyonlarında görülen bir durum olsa da sorun bugünün TV teknolojilerinde de meydana gelebiliyor. Ancak bu tatsız durumun bir çözümü var.

Samsung, QLED TV’lerle ekran yanma sorunu ortadan kaldırıyor.

Bir teknoloji devrimi gerçekleştiren Samsung QLED dizisi televizyonlar, Samsung’un TV dünyasındaki inovasyon öncülüğü sayesinde, özellikle ekran yanma sorununu tümden ortadan kaldırarak standartları yeniden belirliyor ve hatta 10 yıl ekran yanmasına karşı garanti* vererek de tüketicilerinin bu noktada gönül rahatlığı ile QLED TV satın almalarını imkan sunuyor. Bir inovasyon ürünü olarak QLED televizyonlar Samsung’un tüketici beklentilerini temel alan güvenilir endüstri liderliği konumunu pekiştiriyor.

Samsung QLED serisi ekran yanması olayı ile karşılaşmadan oyunları büyük bir keyifle oynamanızı, merak ettiği bir filmi, ya da en sevdiğiniz dizinin bölümlerini birbiri ardına hiç sorunsuz izlemenizi olanaklı kılıyor ve mükemmel bir görüntü deneyimi sunuyor.

QLED TV’lerin dayanıklılığının sırrı Samsung’un inorganik Quantum noktalarını kullanmasında gizli. Her biri tekil olarak kontrol edilen ve farklı yaşam sürelerine sahip olan organik pikselleri bir araya getiren diğer teknolojilerden farklı olarak Quantum noktaları zaman içinde kalite kaybına neden olmuyor. Bu özellik QLED televizyonların her defasında sunduğu en yüksek görüntü kalitesinin güvencesini oluşturuyor.

QLED TV’lerde yeni bir  çığır açılıyor

Geleceğin televizyonları için inovasyon yaratmada odaklanılması gereken iki ana alan bulunuyor: Birincisi, tüketicilerin yaşamına anlamlı bir değer katmasını sağlayacak en üst standartlarda inovasyonlar yaratmak.İkincisi ise, gerçek anlamda çok boyutlu, izleyiciyi içine alan bir evde eğlenme sistemi sunmak için günümüzün diğer TV teknolojilerinin aksaklıklarını ortadan kaldırarak televizyon izleme deneyimini benzersiz kılmak.Söz konusu isterse grafik yoğunluğu yüksek oyunlar oynamak olsun, isterse saatlerce izlenecek diziler olsun, Samsung’un QLED televizyonlarının çığır açan dayanıklılığı, pürüzsüz bir renk hacmi ve üstün parlaklığı ile uzun yıllar varlığını koruyacak bir görüntü kalitesi sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen buraya isminizi girin