uygun fiyatlı katlanabilir telefon

Katlanabilir akıllı telefonlar henüz yeterince yaygınlaşmış değil. Samsung başta olmak üzere birkaç firmanın katlanabilir telefonları bulunuyor. Katlanabilir telefonlar yeni bir teknolojiye sahip olduğu için bu cihazların fiyatları da yüksek oluyor. İddialara göre Samsung, katlanabilir telefonların daha ulaşılabilir hale gelebilmesi için çalışmalara başlamış durumda. Eğer söylenenler doğruysa yakın zamanda uygun fiyatlı katlanabilir telefon modelleri görmemiz mümkün.


XDA-Developers’dan Max Weinbach tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bilgiye göre Samsung heyecan verici bir Galaxy Fold cihazı üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yeni cihazın heyecan veren yanı ise elbette uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon olması. Samsung Galaxy Fold e veya Samsung Galaxy Fold Lite olarak isimlendirilmesi beklenen cihazın yaklaşık 1.100 dolar fiyat etikeyle satışa sunulacağı söyleniyor. Bu fiyat alışık olduğumuz akıllı telefonlar için yine üst seviye olsa da katlanabilir bir telefon için iyi sayılır. Halihazırda piyasada olan Samsung Galaxy Fold’un yaklaşık 2.000 dolara satıldığını belirtmemizde fayda var.

İlginizi Çekebilir:  "Samsung Galaxy S20 Ultra En İyi Ekranlı Akıllı Telefon"

Weinbach’ın belirttiğine göre ucuz katlanabilir telefon modeli ile birlikte Samsung imzalı toplam 3 adet katlanabilir telefon piyasaya sürülecek. Bu telefonlardan ikisinde Galaxy Fold cihazında olduğu gibi plastik ekran kullanılacak. Birinde ise Samsung Galaxy Z Flip’te olduğu gibi ultra ince cam ekrana yer verileceği ileri sürülüyor.

Şimdilik tüm bu söylenenler iddia aşamasında. Samsung’dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ayrıca bu cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği ve nasıl özellikler sunacağı da belirsizliğini koruyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz