tablet

Samsung’un akıllı telefon pazarında önemli rol oynadığı bir gerçek. Ancak Samsung’un iddialı olduğu bir alan daha var; tabletler. Özellikle uygun fiyatlı tablet pazarında adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Samsung, iPad’in lider olduğu tablet pazarından hatrı sayılır bir pay alıyor. Güney Koreli teknoloji devinin önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtacağı yeni bütçe dostu tabletinin tüm teknik detayları gün yüzüne çıktı. Samsung Galaxy Tab A8 (2019) isimli tablet, bazı özellikleriyle sevindirirken bazı özellikleriyle ise hayal kırıklığı yaratacağa benziyor.

Samsung’dan yeni giriş seviyesi tablet

Avrupa için resmi olarak tanıtımı gerçekleşmese de Asya pazarında satışı başlanan tabletin teknik detayları, uygun fiyatlı bir modele göre hiç fena değil. 8 inçlik bir 16:10 orana sahip bir ekranla gelen tablet, gücünü 2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 429 işlemciden alıyor. 2 GB RAM ile desteklenen tabletin depolama alanının ise 32 GB olduğu ifade ediliyor.

Arka tarafında 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alan tabletin ön kamerası ise bize 10 yıl önceki mobil cihazları hatırlatıyor. Çünkü tabletin önünde sadece 2 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Giriş seviyesindeki bir cihazda bile olmaması gereken, düşük bir çözünürlükte kamerayla karşılaşıyoruz maalesef.

Cihazın bağlantı özelliklerine baktığımızda ise kamera kısmındaki hayal kırıklıklarımız bir nebze de olsa siliniyor. 4G bağlantı desteğine sahip olan tablet, bugün birçok amiral gemisi mobil cihazda özlemini duyduğumuz kulaklık girişini de beraberinde getiriyor. 5.100 mAh kapasiteli büyük bir pile sahip tabletin Android 9.0 yüklü olarak geldiği belirtiliyor. Asya pazarında 160 dolar fiyat etiketiyle alıcılarını bekleyen tabletin Avrupa fiyatının ne olacağı ve ne zaman raflarda boy göstereceği bilinmiyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz