Galaxy Tab A (2019)

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni iPad modellerini satışa sunduğunu sizlere aktarmıştık. Yenilenen iPad Air ile karşımıza çıkan Apple, aynı zamanda 2015 yılından bu yana güncellenmeyen iPad mini’ye de güncelleme getirmişti. Yeni iPad mini’nin satışa sunulması, küçük boyutlu tablet pazarında bir hareketlenme yaşanacağının işaretiydi adeta. Samsung’un sessiz sedasız bir şekilde görücüye çıkardığı Galaxy Tab A , teknik özellikleriyle tam olarak iPad mini’nin karşısına çıkamasa da kalem destekli ve uygun fiyatlı bir cihaz arayanlara hitap ediyor.

Samsung’un resmi olarak tanıtımını yapmadığı ancak Samsung’un Filipinler, Malezya, Singapur, Tayland, Kamboçya, Yeni Zelanda, Vietnam, Laos ve İngiltere sitelerinde tanıtımı yapılan cihazın gri ve siyah renklerle satın alınabildiği belirtiliyor.

Galaxy Tab A Plus (2019)

Samsung Galaxy Tab A (2019)’un özellikleri başarılı görünüyor

Uygun fiyatlı Galaxy Tab A serisinin yeni üyesi olan Galaxy Tab A  (2019), düşük fiyatına  rağmen iyi sayılabilecek özellikleriyle dikkat çekiyor. 1.8 GHz hızında 8 çekirdekli Exynos 7904’ten güç alan tablette 3 GB RAM bulunuyor. Kullanılan işlemcinin Samsung’un uygun fiyatlı akıllı telefonu Galaxy M20’dekiyle aynı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 32 GB dahili depolama alanının bulunduğu tabletin bu hafızası SD kart aracılığıyla 512 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Samsung’un Exynos 7904 işlemcisi 32 MP çözünürlüğe kadar kameraya destek verse de maalesef Galaxy Tab A (2019)’da bu kadar yüksek çözünürlüklü bir kamera yer almıyor. Arka tarafında 8 MP çözünürlüğünde kameranın yer aldığı tabletin önünde ise 5 MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

8 inçlik ekrana sahip olan tabletin ekran çözünürlüğünün ise 1920 x 1200 olduğu belirtiliyor. 4.200 mAh kapasitesinde pille gelen tabletin 11 saat boyunca Wi-Fi’dan veya mobil ağdan bağlanarak internette gezinmeyi mümkün hale getirdiği ifade ediliyor. Galaxy Tab A (2019)’un internet bağlantısı için 4G LTE bağlantıyı desteklediği dile getiriliyor. 325 gram ağırlığıyla taşınabilirlik konusunda başarılı olan cihaz, S-Pen desteğiyle çizim yapmayı mümkün hale getiriyor.

Galaxy Tab A (2019) için henüz bir fiyat açıklanmış değil. Fakat fiyatın 400 dolardan daha aşağıda olması bekleniyor. Şimdilik belli başlı ülkelerde satışa sunulacak gibi görünen tabletin gelecek dönemlerde daha çok ülkeye geleceği ve ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz