Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir akıllı telefonlar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlayacak diye düşünürken bir anda çevremiz bu cihazlarla sarılmaya başladı. İlk olarak Samsung’un Galaxy Fold’u tanıtmasıyla başlayan sürecin ardından birçok şirket, katlanabilir telefonlarını peş peşe görücüye çıkarmaya başladı. Öyle ki, duyuruların ardından Galaxy Fold henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen eskimeye yüz tuttu. Samsung da bu konuda benzer fikirlere sahip olacak ki yeni katlanabilir telefonlar için şimdiden kollarını sıvamaya başladı. Yeni cihazların Galaxy Fold’a göre daha dikkat çekici özellikleri bünyesinde barındırması bekleniyor.

Samsung’dan bir değil, iki yeni katlanabilir telefon geliyor!

Söylentiler doğruysa, Samsung’un geliştirilme aşamasında olan iki katlanabilir telefonu bulunuyor. Bu iki telefonun birbirinden farklı özellikte olacağı ifade ediliyor. Cihazlardan birinin Huawei Mate X’e benzer bir yapıda olacağı ve geniş bir ekranla geleceği iddia ediliyor. Ayrıca söz konusu cihazın aynı Mate X gibi dışa doğru katlanacağı da söylenenler arasında yer alıyor.

Güney Koreli teknoloji devinin geliştirme aşamasında olduğu ikinci katlanabilir telefon ise daha farklı bir katlama şekliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu telefonun dikey şekilde katlanacağı ve tıpkı bir deniz kabuğu gibi açılacağı söyleniyor. Bu tasarım, Lenovo’nun önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürmeye hazırlandığı katlanabilir akıllı telefon Motorola RAZR ile benzerlik gösteriyor.

Dikey şekilde katlanan cihazın 2019’un sonlarında veya 2020’nin başlarında piyasadaki yerini alması bekleniyor. Huawei Mate X gibi dışa doğru katlanacak modelin ise bu cihazların çıkışının hemen ardından raflarda kendisine yer bulacağı ileri sürülüyor.

Samsung bu iki telefon üzerinde çalışmalarını yürütürken bir yandan da halihazırda tanıtmış olduğu Galaxy Fold üzerinde bazı geliştirmeler yapıyor. Bu geliştirmelerin, cihazın sağlamlığıyla ilgili olduğu ifade ediliyor. Ekranın içe doğru katlanmasının uzun vadede sorun yaşatabileceği ve ekran performansını düşürebileceği söyleniyor. Samsung’un bu durumu düzeltebilmek adına ekran dayanıklılığı konusunda çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Ekranın sağlamlığı konusunda bir türlü istediği kalite seviyesini yakalayamadığı söylenen Samsung’un bu durumu çözebilmek adına ücretsiz ekran değişimi hizmeti sunmayı planladığı dile getiriliyor. Samsung’un Galaxy Fold ile ilgili bu tasarımsal sıkıntıyı nasıl çözeceğini ve tüketicilerin karşısına ne kadar sorunsuz bir cihaz çıkarabileceğini bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz