s-pod

Bazı günler vardır ki insan yerinden bile kalkmak istemez. Keşke oturduğumuz sandalyeden kalkmaya bile gerek kalmadan işe gitsek, dışarıda gezip eğlensek ve evimize dönsek isteriz. Tabii ki bu düşünceler hayal olarak kalır ve yine kendimizi yollarda buluruz. Segway üşengeçlerin çığlıklarını duymuş olacak ki geliştirdiği S-Pod ile oturduğun yerden seyahat dönemini başlatıyor. Yaygınlaştığı takdirde yakın Gelecekte yollarda hareket halinde olan sandalyeler görmemiz mümkün.

S-Pod bireysel ulaşım konusunda yeni bir çağ başlatıyor

Bireysel ulaşım araçları aslında yeni sayılmaz. Uzun yıllardır tek kişi kullanılabilen ve belirli bir hızda ayakta seyahat etmeyi sağlayan araçlar bulunuyor. S-Pod adlı bu ulaşım araçlarını diğerlerinden ayıran ise konforu. Diğer bireysel ulaşım araçlarının büyük bir bölümünde oturacak bir yer bulunmuyor. Oturmak için bir alan bulunsa bile çok konforlu bir ulaşım sunulmuyor. S-Pod ise tam olarak konforu odak noktasına alıyor. Dışarıdan bakıldığında yönetici koltuğunu andıran bir yapıda olan S-Pod’un üst düzey bir yolculuk deneyimi sunduğu belirtiliyor. Aracın öncelikli olarak havalimanları, parklar ve alışveriş merkezleri gibi sınırları belirli olan, kapalı yapıdaki yerlerde kullanılmak üzere tasarlandığı ifade ediliyor. Ancak kullanması oldukça keyifli görünen bu aracı sokaklarda kullanmamak için herhangi bir neden bulunmuyor.

Saatte 38 kilometre hıza ulaşabilen S-Pod’un tek şarjla 70 kilometre yol alabildiği belirtiliyor. Güvenli bir şekilde hareket eden ve kontrol panelinden rahatlıkla yönetilebilen araç, gelişmiş sensörleri sayesinde sürekli dengede kalıyor. 2020’nin sonlarında yavaş yavaş piyasaya sürülecek olan S-Pod’un son kullanıcıya sunulmasının 2021’i bulabileceği söyleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz