sony akıllı telefon

Satış rakamlarından hiçbir zaman istediği başarıyı elde edemese de akıllı telefon üretiminden vazgeçmeyen Sony, önümüzdeki yıl birçok yeni telefonla karşımızda olmaya hazırlanıyor. Tasarım tarafında cesur adımlar atmamasıyla sıkça eleştiri oklarının hedefi haline gelen Sony, sızdırılan bilgiler doğruysa bu eleştirilerden gelecek sene de kurtulamayacak gibi görünüyor.

İddialara göre Sony, önümüzdeki yıl toplam 7 farklı akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkacak. Bu modellerden dört tanesinin amiral gemisi segmentinde yer alacağı, kalan üçünün ise orta segmentte konumlandırılacağı ifade ediliyor. Dört adet amiral gemisi modelinin tamamının Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 865 işlemciden güç alacağı ifade edilirken orta segment cihazlarda ise Snapdragon 735’in yer alacağı belirtiliyor. Üst segmentteki modelde 5G bağlantı desteği bulunacağı ileri sürülüyor ancak orta segmentte yalnızca bazı cihazların 5G desteği sunacağı söyleniyor.

Sızıntılara göre amiral gemisi modelde 48 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera yer alıyor. Bu kameranın F1.2/1.4 değerine sahip olacağı belirtilenler arasında. Ayrıca 20 megapiksel, 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüğünde kameraların da bulunacağı söyleniyor. 0,5 megapiksel çözünürlüğünde ToF kamera ile birlikte toplamda 4 kameranın kullanılacağı dile getiriliyor. Xperia 0 isimli  telefonun IFA 2020’de tanıtılması bekleniyor.

Xperia 0 haricinde amiral gemisi özellikleri sunacak olan Xperia 1 isimli kompakt bir model yer alıyor. Ayrıca yine 4 kameralı ve QHD ekranlı Xperia 5.1 isimli bir modelden daha söz ediliyor. Xperia 10.1 isimli model ise Xperia 10’un yenilenmiş versiyonu olacak gibi görünüyor.

Cihazlar hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmadığı için daha fazla bilgi öğrenmek adına 2020 yılını beklememiz gerekecek.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz