sony

Katlanabilir telefonlar bir türlü hayatımıza dahil olmayı başaramadı. Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’un sorunlar nedeniyle ertelenmesi ve bu sorunları görerek önlem almak isteyen Huawei’nin Mate X’i geciktirmesi, katlanabilir telefonların yaygınlaşamamasına neden oldu. Görünüşe bakılırsa katlanabilir akıllı telefon trendini takip etmek istemeyen veya bu trende yetişmekte güçlük çeken firmalar, daha ilgi çekici tasarımlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sony‘nin “kıvrılabilir” ekranlı bir telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Sony, kamera başta olmak üzere birçok farklı alanda başarılı bir firma olarak biliniyor. Fakat akıllı telefonlar, Sony’nin pek de popüler olduğu bir alan değil. Akıllı telefon pazarındaki payı tek haneli rakamla ifade edilen Sony, buna rağmen havlu atmak niyetinde değil gibi görünüyor.

Sony, yeni fikirlerle tüketicilerin dikkatini çekmek istiyor

Katlanabilir ekranlı telefonlarda ekran ikiye katlanarak küçülüyor veya açılarak genişletilebiliyor. Sony’nin geliştirdiği öne sürülen cihazın ekranı ise kıvrılarak küçülüyor. Tıpkı bir kağıt gibi kıvrılacağı belirtilen telefonun açıldıktan sonra geniş bir ekran deneyimi vadedeceği belirtiliyor. İddialara göre Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden güç alacak olan telefonda yine Qualcomm’un X50 modeminin yer alacak. Telefonun aralık ayı içerisinde veya 2020’nin başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Şimdilik telefonun tüm detayları bilinmiyor. Sony’nin akıllı telefon piyasasında öne çıkabilmek için böyle ilginç teknolojilerin üzerine gitmesi gerektiği bir gerçek. Kıvrılabilir akıllı telefon fikriyle akıllı telefon piyasasında yeni bir dönem mi başlayacak yoksa Sony’nin önceki telefonları gibi bu model de unutulup gidecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz