Master Series Z9G

Ekran teknolojileri baş döndürücü bir hızda gelişiyor ve insan gözünün sınırlarını zorlayan çözünürlüklere sahip televizyonlar karşımıza çıkıyor. Sony’nin geliştirdiği 98 inçlik 70 bin dolar fiyat etiketli bu dev ekranlı televizyon, özellikleri kadar fiyatıyla da adından söz ettireceğe benziyor.

Eğer televizyon fiyatlarını takip eden biriyseniz Sony’nin televizyonlarının fiyat olarak diğer televizyonlardan biraz daha yüksekte konumlandırıldığını biliyorsunuzdur. Sony’nin Master Series Z9G televizyonu ise fiyat konusunda çıtayı yukarıya taşıyor. Teknolojinin sınırlarını zorlamak isteyen ve lüksü seven teknoloji tutkunlarını hedef alan bu televizyon, evi adeta bir sinema salonuna çevirmeyi hedefliyor.

Evin bir duvarını ona ayırmak gerek

98 inçlik boyutuyla duvarınızı süsleyecek veya duvarın televizyonunuzun yanında bir aksesuar gibi durmasını sağlayan olan televizyon 8K çözünürlük sunuyor. Bu yüksek çözünürlük sayesinde ekrandaki görüntüler oldukça keskin ve gerçekçi görünüyor. Dynamic Range PRO isimli özellikle yüksek dinamik aralığı vadeden televizyon, Backlight Master Drive ile lokal olarak aydınlatmada değişiklikler yaparak zengin bir görüntü deneyimi sunuyor. Master Series Z9G serisi 85 inçlik versiyonunun ise 13 bin dolar olduğunu belirtmeden geçmemek gerek. İki ekran boyutu arasındaki fiyatın bu derece farklı olması gerçekten de dikkat çekici.

Bu yılın sonlarına doğru Apple Airplay 2 ve Homekit desteğine kavuşacak olan 98 inç ve 85 inç Master Series Z9G televizyon modellerinin Haziran ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz