Sony yatırım

Büyük markaların bir diğer büyük markadan hisse almasına ve büyük yatırımlar yapması pek alışıldık bir durum değil. Ancak söz konusu dünyayı kasıp kavuran Fortnite’ın yapımcısı Epic Games olunca bütün firmalar bu şirkete yatırım yapmak için can atıyor. Sony, Epic Games hisselerinin yüzde 1,4 hissesini satın alarak ciddi bir yatırım yapmış oldu.

Toplamda 250 milyon dolarlık yatırımın “daha açık ve ulaşılabilir bir dijital ekosistem oluşturulmasının önünü açacağı” belirtiliyor. Epic Games çapraz platform desteği konusunda tüm platformlara karşı nötr bir tavır alıyor. Sony bu yatırım ile birlikte PlayStation 5 ve Xbox Series X rekabetinde önemli bir avantaj elde etmeyi amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Telefonunuz İçin En İyi 7 Battle Royale Oyunu

Epic Games, Fortnite ile yakaladığı başarının yanında birçok oyunun grafik motoru olan Unreal Engine’in yapımcısı olmasıyla biliniyor. Sony’nin bu yatırımı Unreal Engine’in gelişmesi ve Sony’nin oyunlar konusundaki deneyiminin burada kullanılabilmesi anlamına geliyor.

Sony cephesinden gelen bu yatırım her iki firmanın da işine yarayacak gibi görünüyor

Epic CEO’su Tim Sweeney, her iki firmanın da teknoloji ve yaratıcılık konusunda bir noktada kesiştiğini ve firmaların gerçek zamanlı 3D sosyal deneyimler konusunda aynı vizyona sahip olduğunu ifade ediyor. Sony gibi büyük bir firmanın yaptığı yatırımla birlikte Fortnite’ta gelecek yıllarda önemli geliştirmelerin yapılabileceğini düşünülüyor. Sony bünyesindeki oyun geliştirici firmaların başarısı göz önünde bulundurulduğunda Sony’nin bu deneyiminin Epic Games ile paylaşılmasının elbette olumlu yansımaları olacaktır.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz