Sony akıllı telefon dünyasında tutunamıyor ve yavaş yavaş köşesine çekiliyor. Ancak yine de tamamen telefon üretimini bırakmış değil. Özellikle kamera alanında iddialı markalardan biri olan Sony, bu iddiasını telefon tarafında sürdürüyor. Standart tüketicilerden ziyade profesyonelleri hedef alan Sony, kamera odaklı özellikleriyle fark yaratacak olan Sony Xperia PRO modelini duyurdu.

Sony Xperia PRO adından da anlaşılabileceği üzere telefon almak isteyen herhangi birinin almayı düşüneceği bir model değil. Zira bu telefon her detayıyla profesyonel kullanıcılara hitap ediyor. Mini HDMI bağlantı girişine sahip olan cihaz, böylece başka bir kameranın görüntüsünü ekranında göstererek bir monitör görevi görüyor. mmWave antenleri ile bağlantı konusunda iddialı olan cihaz ile içeriklerin online yayınlanması, buluta yüklenmesi ve sosyal ağlarda paylaşılması mümkün oluyor.

Temelde Şubat 2020 tarihinde ortaya çıkmış olan Xperia X1 üzerine kurulu olan cihaz bu nedenle Snapdragon 865 gibi eski teknolojileri içinde barındırıyor. Profesyoneller için heyecan verici özellikler sunsa da donanımsal olarak değerlendirildiğinde rekabetin gerisinde kalan cihazın fiyatı da dudak uçuklatıyor. Sony’nin profesyonellere özel cihazı Sony Xperia PRO tam 2.500 dolar fiyat etiketiyle geliyor. Bu fiyatın karşısında ne katlanabilir ekran gibi devrimsel bir teknoloji ne de son teknoloji donanımlar sunabilen cihazın satış rakamlarının ne olacağı merak konusu. Sony bu yolda ilerlemeye devam mı edecek yoksa bu cihaz şirketin bu alandaki son denemesi mi olacak bunu hep birlikte göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz