Çevremizdeki hemen hemen her cihaz akıllanmaya ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Haberimize konu olan AiT Smart One isimli akıllı masa, etkileyici yetenekleriyle, farkında bile olmadığınız ihtiyaçlarınıza başarılı çözümler getiriyor. Akıllı telefon ile kontrol edilebilen akıllı masa, özellikle evden çalışan kişilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde artırmayı vadediyor.

Ayarlanabilir masalar uzun bir süredir piyasada bulunuyor. Çalışma türlerine göre ve boya göre ayarlanabilen bu masalar sayesinde uzun süreli çalışmalarda bile rahatsızlık hissedilmiyor. AiT Smart One akıllı masa ise bu ayarlanabilir masaları bir adım daha ileri götürmeyi başarıyor. 3 farklı standart ayarı bulunan masa, üzerindeki fiziki tuşlar aracılığıyla bu modlar arasında geçiş yapabiliyor. Ayrıca istendiği takdirde bu modların özelleştirilmesi de mümkün oluyor. Modlar arasında geçişin mobil uygulama üzerinden de yapılabildiği belirtiliyor.

Bu akıllı masa, alışık olduğumuz ayarlanabilir masalardan çok daha yetenekli

Akıllı masanın mobil uygulaması, masanın konumunu ayarlamanın ötesinde bazı işlevlere de sahip. Kullanıcının masada ne kadar uzun süre kaldığını takip eden uygulama, uzun süreli hareketsiz kalındığında kalkıp hareket edilmesi yönünde uyarıda bulunuyor. Stres azaltmaya yönelik ve rahatlamayı sağlayacak basit egzersizler de yine uygulama içerisinde yer alıyor.

akıllı masa

Ambiyans LED aydınlatma, kablosuz şarj, bluetooth hoparlör, kablo yönetim sistemi ve uygulama ile kontrol edilebilen kilitli çekmece, masanın öne çıkan özelliklerinden yalnızca birkaçı. Hava kalitesini algılayabilen karbonmonoksit sensörü sayesinde ortamda bulunan havanın kalitesi düştüğünde bilgi veren akıllı masa, ortamın havalandırılmasının gerektiğini hatırlatıyor.

Indiegogo’da aradığı desteği fazlasıyla bulan proje kapsamında ürüne sahip olabilmeniz için en az 449 dolar destek vermeniz gerekiyor. Eğer tam donanımlı bir versiyonu almak isterseniz ödemeniz gereken ücret ise 988 dolar. Her şey geliştiricilerin planladığı gibi giderse Ağustos ayında ürünlerin ilk kullanıcılara ulaşması hedefleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz