en iyi battle royale oyunu

Battle royale türünün yükselişe geçmesiyle bu türdeki oyunların sayısı da gün geçtikçe artıyor. PC ve konsollarda birçok örneğine rastladığımız oyunları, günümüzde mobil platformda da karşımıza çıkıyor ve en iyi battle royale oyunu olabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar.

Battle royale türü oyunlarda hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyoruz. Belirli sayıda oyuncu bir haritada oyuna başlıyor ve rakiplerinden önce güçlenerek, daha hızlı ekipman toplayarak ve doğru zamanda doğru hamleler yaparak hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyor. Ayrıca birçok battle royale oyunun takım olarak oynama seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek ile birden fazla arkadaşınızla aynı takımda hareket edebiliyor ve grup halinde hayatta kalarak birinci olabiliyorsunuz.

Bu yazımızda en iyi mobil battle royale oyunları listesini sizlere sunuyoruz. Listenin belirli bir sıraya göre yapılmadığını ve mobil platformlardaki öne çıkan battle royale oyunlarının derlendiğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  Kral Şakir: Macera Adası Mobil Oyunu İndirmeye Sunuldu

 

1Rocket Royale

rocket royale

AndroidiOS

İlk bakıldığında sıradan bir Fortnite kopyası gibi görünen Rocket Royale, temelde daha ilginç mekanikler barındırıyor. Grafiksel anlamda pek bir şey sunamayan oyunda esas amacımız son kalan kişi olmak değil; roket parçaları toplayarak kendi roketimizi yapmak ve bu roketle haritadan ayrılıp gitmek. Bunu yaparken topladığınız materyallerle binalar inşa edebilir ve rakiplerinizi yok ederek onların roketlerini ele geçirebilirsiniz.

2Cyber Hunter

cyber hunter

AndroidiOS

Alışılageldik Battle Royale sistemine farklı özellikler ekleyerek rakiplerinden ayrışan Cyber Hunter’da hayatta kalmak için fütüristik silahlarınızı kullanmalı ve parkur yeteneklerinizi sergilemelisiniz. Karakteriniz diğer Battle Royale oyunlarındaki gibi yalnızca zıplayıp eğilmekte kalmıyor; binalara tırmanabiliyor, yerlerde yuvarlanıyor ve çok yüksek yerlere bile rahatlıkla zıplayabiliyor. Tabii ne kadar uçup kaçsanızda sonuç olarak asıl amacınız düşmanlarınızı öldürerek hayatta kalan son kişi olabilmek.

3Bullet League

bullet league

AndroidiOS

2D Platform ve Battle Royale mi? Bu iki türü aynı cümle içerisinde duymak size şaşırtıcı gelmiş olabilir ancak Bullet League’nin türünü ancak bu iki kelimeyle açıklayabiliriz. Etkileyici çizimleriyle görsel bir şölen yaratan oyunda düşmanlarınızın üstesinden gelerek hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

4Creative Destruction

creative destruction

AndroidiOS

Adından da anlaşılabileceği üzere yapım ve yıkım konusuna odaklanan oyunda birbirinden ilginç silahları kullanarak rakiplerinizi yok etmelisiniz. Tabii bu esnada topladığınız malzemelerle çeşitli yapılar geliştirebilir ve kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Devamlı olarak güncellenen oyuna sürekli olarak yeni özelliklerin eklendiğini belirtelim.

5Call of Duty: Mobile

call of duty mobile

AndroidiOS

Call of Duty serisini uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Bilgisayar ve konsolların efsane serisi Call of Duty, bir süre öncesinde mobil platformlara geldi. Alışık olduğumuz takım savaşlarının yanı sıra battle royale moduna da sahip olan oyunun bu modunda farklı sınıftan karakterler alıyor ve ister tek başımıza, istersek arkadaşlarımızla birlikte haritada ayakta kalan son kişi olmaya çalışıyoruz.

6PUBG Mobile

pubg mobile

AndroidiOS

PUBG’nin mobil sürümü zaten birçok kişi tarafından biliniyor ve oynanıyor. Her ne kadar botlar ve hileci oyuncular nedeniyle zaman zaman eleştirilse de battle royale türünü seviyorsanız PUBG Mobile mutlaka denemeniz gereken oyunlardan biri.

7Fortnite

fortnite mobile

AndroidiOS

PUBG’nin en büyük rakibi olan Fortnite, kimilerine göre en iyi battle royale oyunu, kimilerine göre ise PUBG’nin gölgesinde kalıyor. Yapı sistemi oldukça gelişmiş olan Fortnite, renkli grafikleri ve keyifli oynanışıyla ön plana çıkıyor. Oyunun mobil sürümü en az PC ve konsol sürümleri kadar keyifli diyebiliriz.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz