Tesla Model S Park Halindeyken Alev Aldı

Tesla yeni bir sorunla boğuşuyor.

Elektrikli araçların epey güvenli olduğunu biliyoruz. Ancak yine de henüz yeni yaygınlaşmaya başlayan bu araçlarda zamana zaman sıkıntılar yaşandığına şahit oluyoruz. Daha önce sürücüsüz mod kaynaklı bazı kazalar nedeniyle başı ağrıyan Tesla, şimdi de park halinde yanan bir otomobil nedeniyle eleştiri oklarının merkezinde yer alıyor.

Şangay’da yer alan bir kapalı garajı gösteren videoda Tesla’nın Model S’inin park halindeyken durduk yere alev aldığı görülüyor. İlk önce aracın ön tarafından beyaz bir duman çıkmaya başlarken birden oluşan patlamayla alevlerin aracı sardığı görülebiliyor. Yangın yalnızca Tesla’yı etkilemekle kalmıyor, aracın hemen yanında yer alan bir Audi otomobilin de alevlerden etkilendiği dikkat çekiyor.

Tesla yaşanan problemi araştırmaya başladı

Hareket halinde olmayan ve hatta çalışır vaziyette bile bulunmayan bir Tesla’nın yanması elbette yoğun tartışmalara yol açtı. Tesla, Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinden yaptığı açıklamayla şirket yetkililerinin durumu incelemek için söz konusu otoparka gittiğini belirtti. Konuyla ilgili departmanlarla devamlı olarak temas halinde olduklarını belirten Tesla, olayda herhangi birinin zarar görmediğini dile getiriyor.

Videoda görüldüğü üzere araç çok hızlı bir şekilde alev almakta. Eğer seyir halinde bu olay yaşansaydı, sürücü ve yolcular ciddi şekilde yaralanabilir veya hayatını kaybedebilirdi. Dolayısıyla Tesla’nın bu sorunu dikkatlice analiz etmesi ve bir daha yaşanmaması adına gerekli önlemleri alması gerekiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz