tiktok

Seveni kadar sevmeyeni de çok olan ancak istatistiksel açıdan bakıldığında en büyük sosyal ağlardan biri konumunda olan TikTok, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu büyüme sayesinde daha fazla içerik üretilen platform, markaların ve reklam ajanslarının odak noktası haline gelmiş durumda. TikTok’da yüksek miktarda takipçiye sahip olanların kazandıkları paralar dudak uçuklatıyor. Fenomen hesaplarla ilgili yapılan analizler, hesapların toplam kazançlarının milyon dolarlara ulaşabileceğini gösteriyor.

Çin menşeili olan ve yayınlandıktan kısa süre sonrasında ünü Çin sınırlarının dışına çıkan TikTok uygulamasında müzik ve dans içeren videolar yayınlanıyor. Her platformda olduğu gibi TikTok’un da ünlü isimleri bulunuyor ve bu kişileri milyonlarca kişi takip ediyor. Haliyle fenomen hesaplardan gönderilen videolar milyonlara ulaşıyor ve bu da hesap sahipleri için önemli bir gelir kaynağı oluyor. Yapılan araştırma yüksek takipçili hesapların gelecekte gönderi başına 1 milyon dolara kadar kazanabileceğini ortaya koyuyor.

İlginizi Çekebilir:  TikTok Platformunun Geliştiricisinden Spotify'a Rakip Geliyor

Şu anda 14 milyon aboneye sahip olan Hindistanlı genç kız Aashika Bhatia’nın TikTok’un en popüler hesabı haline geleceği öngörülüyor. Şu anda TikTok’ta yaklaşık 194 milyon kullanıcı bulunuyor. Aashika’nın gelecekte bu sayıya yakın takipçiye ulaşması halinde gönderi başına 1 milyon dolar kazanabileceği düşünülüyor.

TikTok çok yüksek bir potansiyele sahip

Digitas UK isimli pazarlama ajansının strateji ortağı olan James Whatley, TikTok’un büyük bir yükselişe geçtiğine dikkat çekiyor. Instagram’da reklam verenlerin yüksek bütçelere çıktığını ve gelecekte bunun TikTok için de mümkün olduğunu belirten Whatley, TikTok’ta ünlü olabilmek için yüksek takipçili hesapların dikkatini çekecek kadar iyi içerikler üretilmesi gerektiğini ifade ediyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz