Tiktok

Beğensek de, beğenmesek de, TikTok’un günümüzün en popüler sosyal ağ uygulamalarından biri olduğunu kabul etmemiz gerek. Genellikle gençlerin yoğun ilgisini çeken TikTok’ta videolar üzerine dublajlar yapılarak paylaşılıyor ve viral olan bazı içerikler milyonlarca izleyiciye ulaşabiliyor. TikTok uygulamasının yapımcısı ByteDance, platformun popülerliğini başka alanlarda kullanmak istiyor olacak ki Spotify’ın karşısına bir rakip çıkarmak için hazırlıklar yapıyor.

TikTok yapımcısından yine ilgi çekici bir proje

Bloomberg haberine göre TikTok’un yapımcısı tarafından geliştirilen müzik platformu neredeyse Spotify ile aynı deneyimi vadediyor. Ancak bu platformun asıl hedefinin gelişmekte olan ülkeler olduğu ifade ediliyor. TikTok’un çok popüler olduğu ülkelerden biri olan Hindistan’da müzik platformu alanında rekabetin kızışacağı öngörülüyor. Spotify, Hindistan’da pazar payı elde edebilmek için uzun bir süredir çalışmalar yürütüyor. TikTok yapımcısının geliştirdiği online müzik dinleme platformunun Hindistan’da büyük rağbet görmesi ve Spotify’a sıkı bir rakip olması bekleniyor. Henüz ismi belli olmayan yeni müzik platformunun şimdiden müzik şirketleriyle anlaşmalar yapmaya başladığı ifade ediliyor. Fiyatlandırma konusunda herhangi bir bilgi olmasa da gelişmekte olan ülkelerde ses getirmeyi hedefleyen platformun Spotify’dan daha ucuz olması bekleniyor.

Gelişmekte olan ve Apple music veya Spotify gibi büyük müzik dinleme platformlarının henüz olmadığı ülkelerde yayınlanarak rekabete 1-0 önde başlayacak olan platformun geleceği merak konusu. TikTok rüzgarını arkasına alması  yeni müzik platformunu Spotify ve Apple Music karşısında nasıl bir yere konumlandırabilecek, bunu hep birlikte göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz