Huawei parmak izi okuyucu

Akıllı telefonlarda ekrana gömülü parmak izi okuyuculara çok fazla rastlar olduk. Neredeyse her akıllı telefon üreticisi ekrana gömülü parmak izi okuyucusu kullanıyor. Parmak izi okuyucusu ekranın orta kısmında, belirli bir noktada gömülü oluyor. Parmak izi okuyucusunu kullanmak isteyen kullanıcı yalnızca bu noktaya parmağını basarak telefona giriş yapabiliyor. Huawei tarafından alınan parmak izi okuyucu patenti ise ekranın tamamını parmak izi okumaya uygun hale getiriyor.

Çinli teknoloji devi Huawei tarafından alınan parmak izi okuyucu patenti, ekranın tamamını parmak izi okuyucuya dönüştürerek kullanıcılara büyük bir kolaylık sunuyor. Kullanıcılar ekranın neresine dokunursa dokunsun parmak izi okuyucu özelliğinden faydalanabiliyor. Bu özellikle birlikte telefonların güvenliği konusunda yeni bir dönem başlayabilir. Telefona giriş yapılırken parmak izi okuyucunun konumu istenen yere alabilir ve bu sayede izinsiz bir şekilde telefona giriş yapmak isteyenlerin parmak izi okuyucu konumunu tespit edebilmesi zorlaştırılabilir. Aynı şekilde uygulamalar şifrelendiğinde parmak izi okuyucusu ekranın farklı bir bölümünden açılarak ek bir güvenlik önlemi sağlayabilir. Bazı uygulamalar şu anda parmak izi okuyucuyla giriş imkanı sağlıyor ancak her uygulamada bu özellik kullanılamıyor. Parmak izi okuyucunun tamamen ekrana entegre edilmesiyle bu özelliğin her uygulamada kullanılabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Huawei Oldu

Parmak izi okuyucunun tüm ekrana yayılmasının bir avantajı daha bulunuyor. Devamlı olarak çalışması gereken ayrı bir sensör olmaktan çıkan parmak izi okuyucu, sadece kullanılmak istendiğinde aktif hale gelerek pil tasarrufu sağlıyor. Patent aşamasında olan fikrin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz