Akıllı telefonlarda son zamanlarda çift ekran modası başlamış durumda. LG’nin çift ekranlı telefonu LG’s G8x ThinQ ve Microsoft’un çift ekranlı telefon Microsoft Surface Duo, bu yeni akımın öncüleri olarak karşımıza çıkıyor. LG’nin çift ekranlı akıllı telefonu şu anda satın alınabilir durumdayken, Microsoft’un çift ekranlı modelinin ise önümüzdeki sene raflardaki yerini alması bekleniyor. CastAway isimli bu akıllı telefon kılıfı ise her akıllı telefonu çift ekranlı hale getiriyor.

CastAway ile çift ekran keyfini tüm telefon kullanıcıları yaşayabilecek

Çoklu ekrana sahip cihazlar her zaman kullanım kolaylığı konusunda bir adım önde oluyor. Profesyoneller uzun yıllardır bilgisayarları çift ekranla kullanıyor ve çoklu işlemleri çok daha kolay bir şekilde yerine getirebiliyor. Akıllı telefonlar da iki uygulamayı aynı ekranda, farklı pencerelerde açabiliyor fakat iki ekranın rahatlığını sunamıyor. Çünkü zaten küçük olan ekran ikiye bölündüğünde iki uygulamayı da kullanmak çok zor oluyor. Oysa iki ekranda her iki uygulama da tam boyutta kullanılabiliyor. IndieGoGo’da kısa sürede 50 bin dolar destek toplamayı başaran CastAway, ikinci ekrandan beklenen özelliklerden fazlasını sunuyor. Akıllı telefonda bulunan uygulama sayesinde Bluetooth/Wi-Fi bağlantısıyla telefonla bağlantı kuran kılıfta ayrı bir pil ve kulaklık girişi yer alıyor.

ChromeOS işletim sistemini kullanan ikinci ekran bir ilke imza atıyor. Çünkü ChromeOS’in ilk defa bir akıllı telefon aksesuarında kullanıldığına şahit oluyoruz. Yayınlanan videoya göre oldukça başarılı çalışan prototip, piyasaya sürülecek olan sürümle ilgili ipuçları veriyor. CastAway adlı kılıfın videosuna haberin görselinden göz atabilir ve IndieGoGo sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz