takibe takip

Her sosyal medya platformu gibi Twitter da kısa yoldan tanıtım yapmak isteyen ve markalarını ön plana çıkarmaya çalışanların kurbanı oluyor. Sayfasını tanıtmak için yüzlerce kişiyi takip eden sayfalar, kişileri rahatsız ediyor ve can sıkıcı bildirimlerin kullanıcılara gitmesine neden oluyor. Twitter’ın aldığı önlem ise ateşe bir bardak su dökmekten farksız.

Twitter’dan “takibe takip” düşkünlerine kötü haber

Normal şartlarda Twitter’da günlük 1000 kişiyi takip etme limiti bulunuyor. Bu limit aşıldığında takip etme özelliği devre dışı kalıyor ve kullanıcının takiplere devam etmesi için ertesi günü beklemesi gerekiyor. Herhangi bir sosyal ağ kullanıcısının günde bu kadar kişiyi takip etmesi tabii ki hiç mantıklı değil. Kullanıcılar günde en fazla 5-10 kişiyi takip ediyor. 1000 takipçi sınırı ise yalnızca reklam yapmak için herkesi takip eden kişilerin işine yarıyor. Twitter bu durumdan rahatsız olan kullanıcıların sesini duymuş olacak ki bu sınırı 400’e düşürdü. Bundan böyle günde 400 kişiden fazla kullanıcıyı takip eden kullanıcılar gün içerisinde daha fazla kişiyi takip edemeyecek.

Twitter’ın bu alanda bir hamle yapması olumlu ancak günlük 400 kişi sınırı bile halen çok yüksek. Normal bir şekilde sosyal ağ kullanan birinin gün içerisinde bu kadar kişiyi takip edebiliyor olması hiç mantıklı görünmüyor. Bu önlem, takipçi kazanmak için takibe takip yöntemini kullananları bir nebze frenleyecek olsa da uzun vadede pek bir işe yaramayacağ benziyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz