yeni nesil oyun fiyatları

Yeni nesil konsollar duyurulduğundan beri gözümüz kulağımız oyun fiyatlarındaydı. 2K Games uzun yıllardır 60 dolar olan oyun fiyatlarını PlayStation 5 ve Xbox Series X için 70 dolar olarak duyurunca diğer firmaların da benzer bir yol izleyeceği düşünüldü. Ancak görünüşe bakılırsa tüm oyun firmaları fiyatlara zam yapmayabilir. Bu durumda yeni nesil PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun fiyatları değişken olacak gibi görünüyor; en azından bir süreliğine.

Ubisoft cephesinden gelen bilgiye göre oyun fiyatları en azından bir süre daha 60 dolar seviyesinde kalmayı sürdürecek. Ubisoft’un tepe ismi Yves Guillemot’un yaptığı açıklamaya göre şirketin hedefi önceki nesildeki fiyatı korumak. Ancak yine de fazla heyecanlanmamak gerek çünkü bu fiyat seviyesinin yalnızca 2020 yılı içerisinde korunabileceği belirtiliyor. Guillemot yaptığı açıklamada noel döneminde 60 dolar fiyat etiketiyle oyunların satılmaya devam edeceğini ifade ediyor. Ubisoft’un bu hamleyle noel dönemindeki alışveriş çılgınlığından yararlanmak istediği anlaşılıyor.

İlginizi Çekebilir:  "Xbox Series X Özel Oyunlara Odaklanmayacak"

Yapılan açıklama gösteriyor ki Ubisoft 2021 yılı içerisinde 70 dolarlık oyunlarını piyasaya sürecek. Oyunlarının fiyatının ne zaman artacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Diğer oyun firmaları Ubisoft gibi bir süreliğine fiyatları aynı mı tutacak yoksa yeni nesil konsolları piyasaya sürüldüğü anda oyun fiyatları yükselecek mi bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak diğer firmaların tavrını bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz