en iyi bulut servisleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cihazların depolama alanları kullanıcılara yetmemeye başladı. Akıllı cihazların depolamaları, bilgisayarların hard diskleri artık kişilerin istedikleri depolama alanını karşılayamamakta. Tam bu noktada kullanıcıların yardımına koşan bulut depolama uygulamaları, kullanıcılara istedikleri depolama boyutunun yanı sıra, buluta yüklenen dosyalara herhangi başka bir cihazdan internet aracılığı ile ulaşma kolaylığı da sağlıyor. Aşağıda en iyi ve ücretsiz olarak işlem yapabileceğiniz en iyi bulut servisleri yer alıyor.

Ücretsiz Dosya Paylaşımı Yapabileceğiniz En İyi Bulut Servisleri

Dropbox

Ücretsiz olarak sunduğu tarifesinde kullanıcılara 2 GB’a kadar depolama hizmeti vermekte. Diğer cihazlar ve uygulamalar ile entegre çalışması, kolay anlaşılan ve kullanılabilen arayüzü ile bulut servisleri arasında popülerç

Google Drive

Sunduğu 15 GB’lık depolama alanını Mac, Windows, Android ve IOS cihazlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Google Drive, Google ailesinin diğer üyeleriyle entegre ve performanslı bir şekilde çalışabildiği için kullanıcılar arasında büyük bir popülerlik kazanıyor.

OneDrive

Microsoft’un sunduğu bulut servisidir. Çevrimiçi olarak dosya saklayıp paylaşabildiğiniz bu sistem, size ücretsiz olarak 5 GB’lık bir alan vermektedir. Kullanıcıların Microsoft hesapları ile entegre şekilde kullanabilmeleri, OneDrive’ı diğer bulut servislerine tercih etmeleri için önemli bir neden.

Amazon Drive

Diğer bulut servislerine göre Amazon Drive, kendi ürün yelpazesine yönelik bir servisi varmış izlenimi vermekte. Ücretsiz olarak sunulan 5 GB’lık veri depolama kapasitesi, kitap ve müzik depolama gibi işlemler için oldukça kullanışlı bir hizmet.

Box

Kişisel ve bireysel kullanıcılardan ziyade iş çözümlerine yoğunlaşan ve o noktada uzmanlaşmaya çalışan Box, paylaştığınız dosyaların haklarına sizin sahip olup başka kullanıcıların sahip olamaması açısından kullanıcılara büyük bir iyilik yapmış oluyor. Ücretsiz olarak sunduğu 10 GB’lık depolama alanı bulunmakta.

Apple iCloud

Apple’ın kendi cihazları ve yazılımları ile entegre çalışması için çıkarılan bu bulut servisi, iPhone ve iPad kullanıcıları için vazgeçilmez bir servis olarak hayatına devam etmekte. Diğer servislerde olduğu gibi, ücretsiz olarak sunulan 5 GB’lık depolama alanını arttırmak isterseniz, belli bir ücret ödemeniz gerekmekte.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz