iPhone 9 plus

Koronavirüs nedeniyle teknolojik ürünlerin üretim süreci sekteye uğramış olsa da büyük teknoloji firmalarının planlarından vazgeçmeye niyeti yok. Daha önce yeni iPhone modellerinin salgın nedeniyle ertelenebileceği ve stok konusunda sorunlar yaşanabileceği söylenmişti. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, önümüzdeki bahar aylarında yeni uygun fiyatlı iPhone modeli olacak iPhone 9 Plus modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.iOS 14 kodlarında ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 9 şu anda gelişim sürecinde.

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modelleri, iPhone 11’de kullanılan A13 Bionic işlemciden güç alacak.iPhone 7 ve iPhone 8’de olduğu gibi home tuşuna sahip olacak modelin home tuşunda Taptic Engine ile titreşimli geribildirim verileceği ifade ediliyor.Apple Pay ve Express Transit temassız ödeme sistemlerine destek verecek olan cihazın herhangi bir uygulama açmaya gereksinim duymadan NFC etiketlerini okuyabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 12 Kablosuz Bağlantı Alanında Devrim Yaratabilir

iPhone 8’den iPhone X(10)’a atlayan ve sonra iPhone 11 ile yola devam eden Apple’ın iPhone 9 ismiyle uygun fiyatlı bir iPhone piyasaya sürmesi biraz kafa karıştırıcı olacak gibi görünüyor.Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun raporuna göre cihaz Mart ayında satışa sunulacak iPhone 9’un 399 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. iPhone 9 Plus modelinin ise 100 dolar daha yüksek fiyata sahip olacağı söyleniyor.

Yeni iPhone modelleriyle ilgili ortaya çıkan iddialar, henüz Apple tarafından resmi olarak doğrulanmış değil. Söz konusu cihazlarla ilgili detayları öğrenmemiz için Apple’ın konferansını beklememiz gerekiyor.

 

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz