iPhone SE 2

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone 11 ailesi ile karşımıza çıkan ve ilk değerlendirmelere göre iyi bir iç çıkardığı görülen Apple, unuttuğunu sandığımız eski bir cihazının güncel sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPhone SE 2 adına sahip olacağı düşünülen telefonun uygun fiyatlı bir telefon satın almak isteyenlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Hatırlarsanız iPhone SE isimli cihaz, 2016 yılında piyasaya sürülmüş ve büyük beğeni toplamıştı. iPhone 5’in sevilen tasarımını güncel bir teknolojiyle buluşturan cihazın satış rakamları hiç de fena değildi. Ancak nedendir bilinmez, 2016 yılından sonra bu seriyle ilgili yeni bir haber duymadık. Her yıl bazı iddialar ortaya atılsa da bu iddiaların asılsız olduğu zamanla ortaya çıktı. Yeni gelen bilgiler ise bu kez iPhone SE 2 modeline gerçekten de çok yakın olduğumuza işaret ediyor.

iPhone SE 2 hem fiyatıyla hem de özellikleriyle dikkat çekecek

iPhone 8 ile aynı tasarımda olması beklenen iPhone SE 2’nin Apple’ın en uygun akıllı telefonu olacağına kesin görünüyor.iPhone 8 tasarımıyla aynı olacağı için cihazda yeni nesil Touch ID ve 4.7 inç ekranın yer alacağını söylemek mümkün. Teknik anlamda da iPhone 8’e yakın olacağı ileri sürülen cihazın A13 işlemciden güç alacağı belirtilenler arasında.

Ünlü analist Ming Chi Kuo’nun tahminlerine göre 30-40 milyon bandında bir satış rakamına erişecek olan iPhone SE 2’nin satışa sunulmasıyla birlikte iPhone 8 satışının duracağı düşünülüyor. 350 dolar seviyesinde bir fiyatla satışa sunulacağı söylenen cihazın 2020’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz