Kablosuz şarj teknolojilerinde uzun süredir heyecan verici bir gelişme göremedik. Firmalar kablosuz olarak daha hızlı şarj edebilen cihazlar çıkarsa da uzaktan kablosuz şarj edebilen cihazlar halen piyasaya sürülmüş değil. Yeni tanıtılan Oppo imzalı kablosuz şarj cihazı ise gerçek anlamda temassız şarj imkânı sunmasıya öne çıkıyor.

Bildiğiniz üzere günümüz kablosuz şarj cihazları her ne kadar kablosuz olsa da tam anlamıyla özgürlük sunamıyor. Çünkü kablosuz olarak şarj olan cihazlar belirli bir yüzeye temas etmesi gerektiği için şarj esnasında kullanılamıyor. Oppo’nun geliştirdiği kablosuz şarj cihazı ise bu soruna çözüm getiriyor. Oppo tarafından manyetik rezonans teknolojisi kullanılarak geliştirilen kablosuz şarj cihazı, bu sayede 10 santimetre mesafeden cihazları şarj edebiliyor. Böylece şarj esnasında telefonu elinize alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Apple'dan Heyecanlandıran Kablosuz Şarj Patenti

10 santimetre mesafe az gibi görünebilir ancak kablosuz şarj cihazının en büyük sorunu olan şarj edilen cihazın kullanılamaması problemini ortadan kaldırılmasıyla önemli bir çözüm sunuyor. Ayrıca manyetik dalgalar çok uzak alana yayılmadığı için sağlık konusunda endişelere de yer kalmıyor. Sadece 7,5 W şarj sunan bu kablosuz şarj cihazının mevcut kablosuz şarj cihazlarına göre çok daha yavaş şarj edeceğini söyleyebiliriz. Ancak uzaktan şarj edebilmesiyle fark yaratan bu cihazın gelecek yıllarda daha hızlı bir şarj olanağı sunması bekleniyor.

Oppo’nun yeni nesil kablosuz şarj cihazının çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Samsung ve Apple’ın yakın zamanda benzer teknolojiye sahip cihazlarını piyasaya sürmesi ve bu alanda rekabetin kızışması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz