YouTube Yeni Özellik

YouTube’un en büyük sorunlarından biri, uzun videolarda istenen içeriğe ulaşabilmenin oldukça zor olması. Örneğin bir saatlik bir videoda aradığınız kısmın 3 dakikalık bir bölüm olduğunu varsayalım. Bu bölümü bulabilmek için uzun zaman geçirmeniz gerekebiliyor. Eğer şanslıysanız, videoyu yükleyen kişi hangi konunun videonun neresinde olduğunu belirten bir zaman çizelgesini videonun altına koymuş olabiliyor. En kötü ihtimalle yorumlarda hayırsever biri videonun önemli anlarının dakikalarını yazıyor. YouTube nihayet bu soruna çözüm getirecek olan özelliğini tanıttı. YouTube platformuna gelecek olan yeni özellik sayesinde videonun izlenmek isteyen anını bulmak çok daha kolay bir hale gelecek.

İlginizi Çekebilir:  YouTube'dan TikTok'a Rakip Geliyor

YouTube’un şu an için teste tabi tuttuğu özellik, testleri başarılı bir şekilde geçebilirse kullanıcılara sunulacak. Özelliği kullanımı video üreticilerine kalmış durumda. İsteyen YouTuber’lar söz konusu özelliği kullanarak videoyu bölümlere ayırabiliyor. İzleme çubuğu üzerinde imleci hareket ettiren izleyiciler, küçük resimlerin alt kısmında bu saniyede hangi konudan bahsedildiğini görebiliyor. Basit ama fonksiyonel görünen özellik YouTube kullanıcıları tarafından şimdiden beğeni topladı.

YouTube platformundaki yeni özelliğin yavaş yavaş izleyicilerin kullanımına sunulması bekleniyor. Özelliğin ilk olarak YouTube’un internet sürümünde görüneceği ve daha sonrasında ise iOS ve Android platformlarındaki uygulamaya geleceği söyleniyor. YouTube bünyesindeki uzun süreli videoları izlemeyi eziyet olmaktan çıkaran ve görülmek istenen saniyeye anında atlayabilmemize olanak tanıyan yeni özellik hakkında bilgiye YouTube’un resmi Twitter hesabından paylaşılan yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz