Warcraft III: Reforged

Oyun dünyasının önemli firmalarından biri olan Blizzard, köklü oyun serileriyle uzun yıllardır adından söz ettiriyor. Blizzard’ın en sevilen oyunlarından biri de şüphesiz WarCraft serisi. Şirketin WarCraft III’ün yenilenmiş bir versiyonunu satışa sunulacağı öğrenildiğinde oyuncular büyük bir sevinç yaşamış ve oyunun çıkışını beklemeye koyulmuştu. Ancak piyasaya sürülen WarCraft III: Reforged o kadar büyük bir hayal kırıklığına uğrattı ki, forumlar ve inceleme siteleri oyunla ilgili olumsuz yorumla doldu taştı.

WarCraft III: Reforged oyuncuların büyük tepkisini topladı

Oyuncuların yapımla ilgili şikayetleri saymakla bitmiyor. Ancak genel olarak şikayetleri birkaç başlık altında toplamak mümkün.  Yapılan yorumlarda, en başta Blizzard’ın verdiği sözleri tutmadığı belirtiliyor. Oyunun sıradan bir makyajlamayla değil, büyük yeniliklerle gelmesini beklediklerini söyleyen oyuncular, Blizzard’ın oyunun geliştirilme sürecine yeterince önem vermediğini iddia ediyor. Yalnızca birkaç yeni modelleme ve arayüzde birkaç güncellemeden ibaret bir oyun olduğu ve hatta orijinal WarCraft III’te yer alan bazı özelliklerin eksik kaldığı ifade ediliyor. Oyunda yeni bir ara sahnenin bile eklenmediği ve oyunu “yeni” yapabilecek hiçbir detaya yer verilmediği söyleniyor. Metacritic’te oyunun sayfasında şu andaki inceleme ortalamasının 63 olduğunu görüyoruz. Kullanıcı oylaması puanı ise 0,6. Oyunu satın alanların büyük bir bölümünün oyunu iade etmek istediği yorumlarda görülebilirken, oyuncular WarCraft III Reforged’e yeni bir isim bile takmış durumda; WarCraft III: Refunded (iade).

Blizzard şu anda konu hakkında sessizliğini koruyor. Gelecekte güncellemelerle oyunu daha iyi bir hale getirmeye mi çalışacak yoksa WarCraft III: Reforged kaderine mi terkedilecek bunu hep birlikte göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz