whatsapp gizlilik politikası

WhatsApp gizlilik politikası son zamanların sıklıkla konuşuluyor. Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasının gizlilik politikasını önümüzdeki aylarda değiştirmesi bekleniyor. Bazı kullanıcılar bu politika değişikliğiyle WhatsApp’ın konuşmaları takip edebileceğini iddia ederek sözleşmeyi kabul etmek istemiyor. Peki WhatsApp’ın gizlilik politikası kabul edilmezse ne olur?

WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre kullanıcıların endişelerini gidermek için gizlilik politikası biraz daha açık hale getirilmiş durumda. Böylece kullanıcılar güncellemenin tüm detaylarını öğrenebilecek ve sözleşmenin neler getirdiğini görecek. Sözleşmede yapılan bu değişiklik yine de kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmeyebileceği anlamına gelmiyor. Çünkü resmi açıklamaya göre sözleşme kabul edilmediğinde WhatsApp kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp Konuşmaları Android'den iOS'e Nasıl Aktarılır?

WhatsApp gizlilik politikasını onaylamazsanız uygulamayı kullanamazsınız!

Yapılan açıklamada sözleşme kabul edilmediğinde ne olacağı açıkça belirtiliyor. Buna göre sözleşme kabul edilmediğinde kullanıcının hesabı silinmiyor fakat WhatsApp’ın tüm özellikleri kullanılamıyor. Bir süre boyunca gelen çağrılar ve bildirimler görülebilse de mesajlar okunamıyor ve cevap da yazılamıyor.

“Kısa süre” boyunca bazı özelliklerin açık kalmasının ilginç bir detay olduğunu söylemek gerek. Bu belirli süre sona erdiğinde halen gizlilik politikası kabul edilmemiş olursa ne gibi değişikliklerin olacağı merak ediliyor. Muhtemelen süre bittiğinde WhatsApp’ın tüm özellikleri kapanabilir. Hatta bir süre daha geçtiğinde hesabın silinebileceği öngörülüyor. Ancak işin sonunun nereye vardığı WhatsApp tarafından net bir şekilde belirtilmiş değil.

Kullanıcılar da WhatsApp da gizlilik politikası konusunda inadını sürdürecek gibi görünüyor. WhatsApp bu yeni politikanın kullanıcı verilerini paylaşmaya izin vermediğini savunsa da kullanıcılar pek ikna olmuş gibi görünmüyor. Gizlilik politikası tekrar onaya sunulduğunda neler yaşanacağını bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz