WhatsApp konuşmaları nasıl aktarılır?

WhatsApp neredeyse her telefonda bulunan bir mesajlaşma uygulaması. Geçtiğimiz 3-4 yılda oldukça popüler olarak kullanılan bu uygulama yıllar geçtikçe gelen yeni güncellemelerle popülerliğini hala koruyor. Fotoğraf, belge, dosya gibi birçok dosyayı paylaşmanızı olanak sağlayan özellikleri de mevcut. Bu yazımızda “WhatsApp konuşmaları Android’den iOS’e nasıl aktarılır?” sorusuna yanıt vereceğiz.

Bunların yanı sıra görüntülü konuşma ve normal arama özellikleri ile internet sayesinde kullanıma sunuyor. Sohbetlerinizin yedeklerini alıp almayacağınızı WhatsApp’ın uygulama içerisinden kendi ayarlarından ayarlayabilirsiniz. Eğer sohbet yedeği aldıysanız ve yeni bir telefona Android telefondan iPhone modeline geçiş yapacaksanız uygun adımları takip ederek kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

Sohbet yedeği Android telefondan bilgisayara nasıl indirilir ?

Bu adımları yapabilmek için bir bilgisayara ve bilgisayarda ”Android WhatsApp To iPhone Transfer” adı verilen programı indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Bu adımı yaptıktan sonra bir USB kablosu ile Android telefonu ayarlardan USB hata ayıklama moduna alın. Daha sonra iPhone cihazınızdan iCloud yedek ve iPhone’u bul seçeneklerini kapatmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Android telefonu uygun moda aldıktan sonra bilgisayara bağlıyoruz. Ardından yüklemiş bilgisayara olduğumuz ”Android WhatsApp To iPhone Transfer” uygulamasını çalıştırıyoruz. Android telefonu açarak ayarlar, sohbet ayarları, yedekle mülerini takip ederek WhatsApp konuşma yedeklerine ulaşıyoruz ve bunun yedeğini bilgisayara indiriyoruz.

WhatsApp konuşmaları yedeği iPhone’a Nasıl Aktarılır?

Bilgisayara aldığımız sohbet yedeğini iPhone’a aktarmak için bilgisayardaki programın içinden ”Local Databases” menüsünü açıyoruz. Açılan menüden Android cihazınızın adının üzerine sağ tıklayarak ”Transfer Messages From Databases To iPhone” seçeneğini seçin. iPhone cihazınızı USB kablosu ile birlikte bilgisayara bağlayın. Program üzerinden indirdiğimiz sohbet yedeğini IPhone’a aktarmayı başlatın. Eğer telefona aktarmak yerine verilerinizi bilgisayarda depolamak istiyorsanız son adımı yapmayıp dosyanızı bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Alternatif Yöntem

Bilgisayarınız yok veya bu adımları yapamıyor iseniz başka seçenekler de mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edileni e-posta yoluyla sohbet yedeğini diğer telefona aktarmadır. Bu yol için öncelikle ayarlardan sohbetler, sohbet geçmişi, sohbeti e-postala yolunu izlememiz gerekiyor. Gereken girişleri yaptıktan sonra sohbet yedeğimizi e-posta yoluyla da aktarabilme imkanı da sunuluyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz