WhatsApp

Birkaç ay önce WhatsApp tarafından yeni sürümlere eklenen özellik tanıtıldı. Bu özellik henüz iOS kullanıcılar için kullanılır duruma getirilmemişti. Özellik temelde kullanıcılara gelen sesli kayıtların bildirim üzerinden de dinlenmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar sesli mesajlarını dinlemek için uygulamaya yeniden girmek zorunda kalmıyor. Özelliğin iOS beta sürümünde kullanılır olması için ise denemeler yapılıyor.

WhatsApp üzerinden sesli mesaj dinlemek daha kolay hale gelecek

WhatsApp dünyanın en sık kullanılan haberleşme uygulaması olarak dikkat çekiyor. Bundan dolayı da sürekli yeni özellikler devreye sokmaya çalışıyor. Yeni özellikler arasında ise sesli mesajların uygulamaya girilmeden de açılması yer alıyor. Bu özellik öncelikle iOS kullanıcılarına sunulmazken şu an yavaş yavaş iOS kullanıcılarının da kullanır hale gelmesi için çalışmalar yapılıyor.

Kullanıcıların sesli mesaj veya kayıtlarını bildirim üzerinden dinlemelerine olanak tanıyan bu uygulamanın kullanılır olması için ise beta 2.19.91.1 sürümünün kullanılması öneriliyor. Bu sayede kullanıcıların bu özelliği test etmesi de mümkün oluyor. İlk kez kullanılan yöntem ise özelliğin test edilmesinden farklı olarak nasıl test edildiği oldu. Çünkü WhatsApp telefon numarasının sonu tek hane olanların kullanımına izin verirken çift olanların henüz deneme yapmasına olanak tanımıyor. Bir başka önemli nokta ise kullanıcıların bu mesajları bildirimden test etmesine ek olarak aynı zamanda sadece metin mesajı olarak cevap verebiliyor olmaları olarak açıklandı. Özelliğin gelecek WhatsApp sürümlerinde herkes için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz