xbox series x özel oyun

Oyun konsollarının rekabetteki en büyük silahı özel oyunlar oluyor. Oyuncular yeni bir nesile geçiş yaparken hangi konsolda daha iyi özel oyunlar varsa o konsolu tercih ediyor ve böylece sevdiği oyunlardan mahrum kalmamış oluyor. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft yeni nesilde farklı bir yol izlemeye karar vermiş durumda. Yapılan açıklamaya göre Xbox Series X konsolunun satış stratejisi özel oyun üzerine kurulu olmayacak.

Microsoft’un Xbox bölümünün başındaki isim olan Phil Spencer, Gameindustry.biz sitesine verdiği röportajda Xbox Series X ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Xbox Series X ile donanımdan ziyade oyuncuların yaşayacakları deneyime odaklanacaklarını belirten Spencer, oyuncuların iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmesi için önemli geliştirmeler yapacaklarını dile getirdi.Yükleme ekranı sürelerinin düşürülmesi, saniyedeki kare oranının artırılması ve oyun kontrolcüsü gecikmesinin en aza indirgenmesinin kendileri için daha önemli olduğunu belirten Phil Spencer, esas odaklandıkları alanların bunlar olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Acer Yeni Oyuncu Bilgisayarlarını Resmen Tanıttı

Microsoft’un oyuncuları düşünmesi ve oyun deneyimini artıracak etkenlere odaklanması iyi bir gelişme. Ancak oyuncuların konsol satın alma kararını etkileyen en önemli faktörlerden birinin özel oyunlar olduğunu da unutmamak gerek. Oyunlar PC ve Xbox konsolunda oynanabildiği için güçlü bir bilgisayarı olan oyuncular Xbox almak yerine tercihini PlayStation’dan yana kullanabiliyor. Tabii Xbox One Series X konsolun özel oyun konusuna odaklanmayacak olması hiç özel oyun gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Microsoft’un rekabette öne geçmek için ne gibi yenilikler ve farklılıklar sunacağını bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz