Black Shark 2
Black Shark Helo

Akıllı telefonlar o kadar güçlü bir hale geldi ki, cebimizde taşıdığımız cihazlarda konsollarda gördüğümüz kalitede grafiklerle karşılaşabiliyoruz. Tabii ki böylesine gelişmiş grafikleri görebilmek için üst seviye bir cihaz sahibi olmak gerekiyor. Çünkü yeterli donanımı sunmayan cihazlarda oyun takılabiliyor, cihaz çok fazla ısınıyor ve hatta oyunun çökmesine yol açan sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu durum da haliyle oyun deneyimini kötü yönde etkiliyor. Ünlü Çin menşeili teknoloji şirketi Xiaomi, yeni piyasaya süreceği telefon ile direkt olarak oyun tutkunlarını hedef alıyor.

Daha önce Black Shark isimli oyun telefonunu piyasaya süren ve Asya pazarında hatrı sayılır satış rakamlarına ulaşmayı başaran Xiaomi, yeni nesil oyun telefonuyla birlikte çıtayı biraz daha yükseltmeye hazırlanıyor. Gelen bilgiler, cihazın oldukça üst düzey bir donanıma sahip olacağını ortaya koyuyor.

Oyun tutkunlarını mest edecek donanım

Söylenenlere göre Black Shark 2’de Qualcomm Snapdragon 855 işlemciye yer veriliyor. Halihâzırda üst düzey cihazlarda görmeye başladığımız işlemciyle birlikte 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesinin sunulacağı ifade ediliyor. Ayrıca iddialara göre Xiaomi’nin hazırladığı tek model bu değil. Buna göre Black Shark 2’nin bir de daha güçlü versiyonu bulunuyor. 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla geleceği iddia edilen cihazın epey yüksek bir fiyatla gelmesi bekleniyor. Depolama alanının artırılmasının ise mümkün olmayacağı dile getiriliyor. Ayrıca Xiaomi’nin 10 GB RAM’e sahip bir ara modeli tanıtması da ihtimaller dahilinde. Dolayısıyla söylenenler doğru çıkarsa 3 veya daha fazla Black Shark 2 görmemiz mümkün.

AnTuTu’da yazılanlara bakılırsa 2340 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekranla gelecek telefonun Android 9.0 Pie ile geleceği görülebiliyor. Ekranın ise 19.5:9 oranında olacağı ileri sürülüyor. Telefonun 4.000 mAh kapasiteli pile sahip olacağı ve önceki cihaza göre daha gelişmiş bir soğutma sistemiyle geleceği söyleniyor. Böylesine güçlü bir cihazı soğutabilmek adına Xiaomi’nin yeni bir çözüm üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Şimdilik hakkındaki iddialar dışında fazla bir bilgimizin olmadığı Black Shark 2, 18 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılacak. İlk olarak Asya’da satışa sunulacak olan cihazın daha sonrasında Avrupa’ya giriş yapması bekleniyor. Telefonun net çıkış tarihini ve fiyatını öğrenebilmemiz için lansman tarihini beklememiz gerekiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz