Xiaomi'nin Patent Detayları

Xiaomi’nin Patent Detayları ortaya çıktı. Her alanda kullanılan enerji miktarının fazla olması, enerji sorununa çözüm olacak adımların ortaya çıkmasına neden oluyor. Akıllı telefonlar için de aynı durum geçerli. Güneş enerjisi tükenmeyecek enerji kaynakları arasında yer alırken bu enerjinin bir çok alanda uygulanması kullanışlı ve uzun ömürlü teknolojilerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Xiaomi’de bu durumdan hareket ederek güneş enerjisi ile şarj edilebilen telefon modelinin patentini aldı. Akıllı bir cihaz geliştirmek ve bu cihazın sadece güneş enerjisi ile çalışmasını sağlamak ise ana hedefleri arasında yer alıyor.

Güneş enerjisiyle şarj, yeni bir dönemi başlatabilir

Xiaomi'nin Patent Detayları
Xiaomi’nin Patent Detayları

Xiaomi’nin Patent Detayları geleceğin telefonlarına ışık tutuyor

Xiaomi tarafından denenmeden önce başka firmalar tarafından da denenen bir yöntem olmasından dolayı farklılıkların neler olacağı şimdiden merak ediliyor. Güneş paneli kullanarak akıllı telefonun şarj edilmesi söz konusu olduğunda bazı değişikliklerin yapılması da hedefleniyor. Yakında patent çalışmalarına başlayacağı bilinen firmanın güneş paneli konusunda adım atacak olan firmalar arasında yer alması bekleniyor.

27 Temmuz günü açık bir şekilde patent başvurusu yapılan telefonun içeriği konusunda da bilgiler veriliyor. Cuma günü ise halka açıklanan patent durumunun arkasından cihazla alakalı konular da gündeme gelmeye başladı. Cihazdaki kameranın sadece önde yer alması bekleniyor. Herhangi bir çentik, delik gibi bir durum olmaması da ekran içine gömülü ekran kullanılacağını tahmin ettiriyor. Geçen ay içerisinde firmanın ekran içi kamera konusunda çalışmalar yaptığı da biliniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz