MIUI

Xiaomi tarafından Android işletim sistemine sahip olan MIUI arayüzüne yeni bir takım özellikler yükleniyor. Yeni güncellemeyle birlikte sistem reklamlarının kapatılmasına olanak tanıyan bir özellik de eklenmiş oluyor. Bu sayede kullanıcılar istemedikleri sistem reklamlarını görmek zorunda kalmıyorlar. Özellik yeni sürümün yayınlanmasıyla birlikte kullanıma açılıyor.

MIUI arayüzüne önemli bir güncelleme geliyor

Xiaomi telefon markası Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar üretiyor. Farklılık olarak ise MIUI arayüz kullanımı sunarak değişik özelliklerin işletim sistemi ile birlikte sunulmasına olanak tanıyor. Bu uygulamanın birçok olumlu yönü olmasına karşılık en çok eleştirilen yönü ise sistem reklamlarının çok fazla olması olarak dikkat çekiyor. Sistem reklamlarının rahatsızlık veren boyutlarda olması oldukça fazla eleştiri alınmasına neden oluyor.

İstenmeyen reklam kabusu bitiyor

Şirket tarafından bu eleştirilerin göz ardı edilmemesi sonucunda yeni bir özellik eklenmesine karar verildi. Sık sık reklam uygulamasına yer veren uygulama artık yeni bir özellik ekleyerek talep edenlerin bu reklamları görmesini engelliyor. Şirketten gelen açıklamaya göre bu özelliğin tamamlanması için çalışmalar oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor.

Bir uygulama kullanırken reklamlarla karşılaşmak çok normal bir durum. Ancak söz konusu işletim sistemi arayüzünün kendisi olduğunda işin rengi değişiyor. Kullanıcılar istese de istemese de bu reklamları görmek zorunda kalıyor. Bu da kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkiliyor. Xiaomi’nin yeni arayüzünde bu reklamların kapatılabilmesi Xiaomi kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz