yeni macbook air

Apple bugün yenilenmiş cihazlarını tanıttı ve yenilenen modeller arasında MacBook Air da yer aldı. Yenilenen özellikleriyle dikkat çeken yeni MacBook Air, ayrıca önceki modellerin önemli bir sorununa da çözüm getiriyor.

Giriş modelinin depolama alanında artış yapılan yeni MacBook Air, artık minimum 256 GB depolama alanıyla kullanıcılarla buluşuyor. Böylece 128 GB depolama alanı tarih oluyor. Günümüzde uygulama ve diğer dosya boyutlarının epey yükseldiğini düşündüğümüzde bunun beklenen bir karar olduğunu söyleyebiliriz. İstendiği takdirde depolama alanı 2 TB’a kadar yükseltilebiliyor. 2 TB modele sahip olmanız için cihazın fiyatına ek olarak 6.400 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

 

1.1 GHz hızında 10. nesil Intel işlemciden güç alan MacBook Air’ın 1.2 GHz işlemci seçeneği de mevcut. Bu modeli tercih etmek isterseniz ödemeniz gereken ek ücret ise 2.000 TL.

MacBook modellerinin sık sık eleştirilen klavyesi Butterfly, bu modelde yerini Magic klavyeye bırakıyor. Böylece yeni MacBook Air’da tıpkı 16 inçlik MacBook Pro’da olduğu gibi yeni nesil klavye yer alıyor.

MacBook Air’ın giriş seviyesinde 256 GB modeline sahip olmak içi 7.999 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. 4 çekirdekli 1.1 GHz hızında işlemciye sahip 512 GB model ise 10.399 TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Son olarak yeni MacBook Air’ın RAM, depolama alanı ve işlemci olarak en yüksek versiyonunu satın almanız için ödemeniz gereken ücretin 17.999 TL olduğunu belirtelim. Satışı başlayan cihaz, Apple Store’lar bir süreliğine kapalı olduğu için yalnızca internet üzerinden satın alınabiliyor. Türkiye’de cihazların ulaştırılması için 3-4 hafta zaman aldığı belirtiliyor. Cihazlarla ilgili tüm bilgilere buradan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz