Yeni Nesil Xbox ile Tanışın: Project Scarlett

Konsol savaşlarında yeni bir dönem başlıyor.

Konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Hem Sony hem de Microsoft, en iyi konsolu geliştirebilmek için tüm gücüyle mücadele ediyor. Xbox One X ile birlikte konsol rekabetini üst bir noktaya taşıyan Microsoft, Project Scarlett kod adlı yeni nesil konsoluyla birlikte performans konusunda sınırları zorlamak isteyen oyuncuların ihtiyacını karşılamayı hedefliyor

Project Scarlett performans sınırlarını zorluyor

Microsoft, E3 2019’daki en dikkat çeken sunumlardan birine imza attı desek yanılmış olmayız sanırız. Çünkü Project Scarlett isimli performans canavarı oyun konsolunun duyurulması, tüm oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Konsolun tüm donanım özellikleri belli olmasa da performansıyla ilgili açıklanan bilgiler, nasıl bir cihazla karşılaşacağımız konusunda ipucu veriyor. Project Scarlett için özel olarak geliştirilmiş bir AMD işlemcinin yer alacağı konsolda GDDR6 RAM ve yeni nesil bir SSD’nin yer alacağı belirtiliyor. Bu kadar güçlü donanımın bir araya gelmesiyle birlikte ortaya Xbox One X’ten dört kat daha güçlü bir konsol çıkıyor.

Yeni nesil konsolun 120 FPS’e kadar yüksek bir saniye/kare oranında oyun oynatabileceği ifade ediliyor. Ancak 120 FPS’in stabil olarak alınıp alınamayacağı  belirsizliğini koruyor. Ayrıca bu değeri hangi çözünürlükte alacağımız da merak konusu. Eğer düşük bir çözünürlükte bu değerlere ulaşılacaksa bu durum konsol için bir eksi olabilir.

Çıkış tarihi olarak 2020’nin tatil sezonu işaret edilen konsolun çıkışında nasıl bir isimle anılacağı konusu henüz netleşmiş değil. Önümüzdeki dönemlerde Microsoft’un konsolla ilgili daha fazla bilgi paylaşması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz