YouTube alışveriş

YouTube’dan para kazanan milyonlarca yayıncı bulunuyor. Ancak yayıncılar genelde yalnızca YouTube’dan para kazanmakla yetinmiyor ve diğer platformlardan da gelir elde ediyor. Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, yayıncıların referans linki paylaşarak gelir elde ettiği mecralardan biri. YouTube bu durumun farkına varmış olacak ki yakında YouTube uygulamasından çıkmadan alışveriş yapmayı mümkün hale getirmeyi amaçlıyor.

YouTube’a gelecek yeni özellik ile birlikte videoda yayıncının paylaştığı ürün direkt olarak YouTube’da satın alınabilir hale gelecek. Bir nevi YouTube uygulamasını ve internet sitesini alışveriş platformuna çevirecek olan bu yenilik yayıncıların da çok işine yarayacak gibi görünüyor. Video üzerinden satın alınan ürünlerden yayıncılara direkt olarak pay verileceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:  YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube’a alışveriş özelliğinin gelmesinin yayıncılar açısından bir diğer artısı ise referansla yapılan satışların analiz ve takibinin yapılmasının daha kolay hale gelecek olması. Videolarının istatistiklerine bakan yayıncılar hangi videodan hangi ürünlerin satın aldığı bilgisine hızlı bir şekilde ulaşabilecek. İzleyici kitlelerinin hangi ürünlere daha çok ilgi gösterdiğini analiz edebilecek olan yayıncılar buna göre ürünler sunarak gelirlerini artırabilecekler.

Bloomberg sitesinin aktardığı bilgiler bu şekilde ancak henüz YouTube tarafından konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmiş değil. Bu nedenle özelliğin gelip gelmeyeceği, gelecekse hangi ülkelerde ve ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak yakın bir zamanda YouTube’un bir duyuru yayınlayacağı ileri sürülüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz