youtube video indirme

İnternet kullanıcılarının vazgeçilmezi olan YouTube, kafalardaki sorulara cevap bulmak için, yemek tariflerini, kaçırdığınız dizileri izlemek için, hatta bazen boş vakitleri değerlendirmek için kullanılan bir site. YouTube video indirme işlemi ise birçok kullanıcı için sorun yaratabiliyor. Eklentiyle ve internet üzerinden video indirme imkanı sunan alternatifleri bir araya getirdik.

İlginizi Çekebilir:  Uzun YouTube Videolarını İzlemek Artık Kolaylaşıyor

YouTube, birden fazla amaca hizmet etmesi sebebiyle de en çok tercih edilen video barındıran web sitesidir. Bazen bu videoları, arkadaşlarınıza göndermek, telefonunuzda saklamak için veya izlerken internetiniz çok gitmesin diye indirme ihtiyacı hissedersiniz. Şimdi bu indirme işlemlerini kaç farklı yolla yapabiliyoruz bir bakalım:

KeepVid ile YouTube video indirme

KeepVid, video indirmekle birlikte ses dosyalarını indirme imkanı da sunuyor. Bunun için YouTube’da indirmek istediğiniz herhangi bir videonun URL’sini yapıştırıp, Download’a tıklamanız yeterli. Dilerseniz videoyu mp3 ses dosyası şekline dönüştürerek de indirebiliyorsunuz. Tabii tüm bunları uygulayabilmeniz için sisteminizde Java’nın yüklü olması şart.

Freemake Video Downloader ile YouTube Videosu İndirme

Freemake ile birden fazla videoyu aynı anda indirme imkanına sahipsiniz. Videoyu indirdiğinizde istediğiniz formatı seçebilir ve bağlantıyı kaydedebilirsiniz. Hatta ve hatta videoların yalnızca sesini, müziğini indirmek isterseniz bunu da Freemake ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileriyle Video İndirme

YouTube videolarını tarayıcı eklentileriyle indirmek aslında daha kolay. Çünkü bu size indirme işlemini yalnızca bir adımla sağlıyor. FastestTube, tüm YouTube sayfalarına “bu videoyu indir” gibi bir bağlantı ekliyor ve buradan dilediğiniz formatı seçerek videoyu hemen indirmeye başlıyorsunuz. Bahsettiğimiz eklenti, Safari, Chrome, Firefox, Opera, ve Internet Explorer’i destekliyor.

ClipConverter.cc ile YouTube Video İndirme

Yine video URL’sini yapıştırarak ve istediğiniz formatı seçerek YouTube videolarını indirebileceğiniz bir seçenek daha. ClipConverter ile videonun başlangıç ve bitiş süresini değiştirmeniz de çok kolay. YouTube yanında Vimeo ve bunun gibi sitelerden de video indirme imkanı sunuyor.

İşte videoları indirip internet bağlantınız yokken de izlemek istiyorsanız bu gibi yollarla isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu, web tarayıcınız yoluyla, programsız da bir yardımcı programla da yapabilirsiniz. İndirdiğiniz videolar telifliyse söz konusu videoları izinsiz olarak bir yerde kullanmanızın sorun yaratabileceğini not olarak belirtelim.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz