youtube premium

Bilindiği üzer YouTube bir süredir ücretli abonelik modeli olan YouTube Premium çatısı altında özel içerikler yayınlıyor. Bu içeriklere ulaşabilmek için kullanıcıların aylık belirli bir ücret ödeyerek YouTube Premium’a abone olması gerekiyor. Ancak YouTube Premium abone sayısının beklenen düzeye ulaşmaması ve özel içeriklerin kısıtlı bir kitleye ulaşması, YouTube’u bu kararından vazgeçirmişe benziyor.

Artık özel içerikler için ücret ödemek zorunda değiliz

Açıklananlara göre Karate Kid’in ilk sezonu 29 Ağustos tarihinde dünyadaki herkes için erişime açılacak. Bu seriyi izlemek isteyenlerin herhangi bir ücret ödemesine ise gerek kalmayacak. Cobra Kai serisinin 3. sezonunun da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacağı belirtilenler arasında.  Tıpkı YouTube’un standart videolarında olduğu gibi ara ara reklamların olacağı bu özel içerikler, reklam izlemeyi dert etmeyenler için iyi bir alternatif olacak gibi görünüyor. Reklam görmek istemeyenlerin ise yine ücretli YouTube Premium abonesi olması gerekiyor.

İçerik stratejisinde böyle köklü bir değişikliğe giden YouTube, özel içeriklerinin yeni sezonlarını yayınlamaya ve yeni serilerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kevin Hart’ın doğaçlama komedi serisi What The Fit’in yeni sezonu için çalışmalara başlandığı belirtiliyor. Ayrıca Latin müzik yıldızı Maluma ve Paris Hilton ile ilgili belgesel niteliğinde bir içeriğin Alicia Keys sunumuyla karşımızda olacağı ifade ediliyor. Bir diğer yandan Lollapalooza ile canlı yayınlar için anlaşmaya varan YouTube’un Justin Bieber ile de özel bir içerik için çalışması içerisinde.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz