zikzak telefon

Katlanabilir telefonlar bir türlü yaygınlaşmayı başaramıyor. Geçtiğimiz yapılan tahminlerde kısa sürede katlanabilir telefonların büyük bir sıçrama yapacağı öngörülüyordu. Nitekim olaylar pek de beklendiği gibi gelişmedi. Samsung Galaxy Fold’un sorunlu çıkışıyla başlayan süreç, Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun ertelenmesiyle iyice can sıkıcı bir hal aldı. Galaxy Fold nihayet piyasaya sürüldü sürülmesine ancak yüksek fiyatı nedeniyle satış rakamlarında isteneni alamadı. Çinli akıllı telefon üreticisi TCL tarafından geliştirilen ve zikzak formuyla dikkat çeken bu akıllı telefon ise katlanabilir telefon pazarında fark yaratmaya niyetli görünüyor.

Zikzak şeklindeki tasarım, katlanabilir telefon pazarına yeni bir soluk geliyor

Telefonun zikzak formunda kullanılabilmesi için iki ayrı menteşe bölümü bulunuyor. Farklı formu sayesinde tamemen açıldığında üç ekranın bir araya geldiği cihaz, bu özelliğiyle rakiplerine göre fark yaratıyor. Samsung ve Xiaomi’nin katlanabilir telefon modelleri yalnızca tek menteşe barındırıyor ve açıldığında iki ekranı bir araya getiriyor. TCL’in zikzak formlu akıllı telefonu, normal bir akıllı telefondan 10 inçlik dev ekranlı bir tablete geçiş yapabiliyor.

İsmi konusunda herhangi bir bilgi bulunmayan telefonun arka kısmında dört kamera, önünde ise bir kamera yer alıyor.  USB-C girişine yer verilen cihazda kulaklık girişi ise bulunmuyor.

TCL firması, üst düzey teknolojileri uygun fiyata sunma hedefine sahip olmasıyla biliniyor. 1000 dolar bandının üzerinde fiyata sahip katlanabilir akıllı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanan firma, katlanabilir telefonları ulaşılabilir fiyatlara satmak istiyor. Fiyatı ve çıkış tarihi bilinmeyen cihazla ilgili daha fazla detayın önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz